Profesja Edukacja - Bądź Zawodowcem !

Translate

Szukaj na tym blogu

czwartek, 29 grudnia 2016

Technik weterynarii- profil zawodowy i perspektywy pracy

Technik Weterynarii to osoba, która wspomaga lekarza weterynarii wykonując czynności, które nie wymagają specjalistycznej wiedzy medycznej. Pierwszym krokiem do zostania Technikiem Weterynarii jest rozpoczęcie nauki w Szkole Policealnej o tym profilu. Osoby z Warszawy i okolic zachęcamy do poznania programu Szkoły Profesja Edukacja, gdzie trwają zapisy na zajęcia w tym kierunku.

Słuchacze, którzy pragną zdobyć tytuł Technika Weterynarii poznają, co będzie należało do ich zadań. Będą to głównie czynności pomocnicze dotyczące diagnozowania i leczenia chorób zwierząt oraz profilaktyki, także z zakresu zapewniania bezpieczeństwa żywnościowego. Głównym zadaniem Technika Weterynarii jest bowiem wykonywanie zabiegów sanitarno-
weterynaryjnych oraz wspomaganie weterynarza w zapobieganiu i zwalczaniu chorób zwierząt. Zajmuje się także kontrolowaniem stanu zdrowotnego i higienicznego zwierząt. 

Nauka na kierunku Technik Weterynarii przygotowuje do pracy w lecznicach weterynaryjnych, weterynaryjnej inspekcji sanitarnej, a także w zakładach przetwórstwa spożywczego czy zakładach hodowli zwierząt.

Ponadto, zdobyty tytuł pozwala samodzielnie prowadzić gospodarstwo rolnicze, w tym wykonując zabiegi pielęgnacyjne i zootechniczne u zwierząt, czynności związane z prowadzeniem hodowli zwierząt gospodarskich oraz wykonywania zabiegów inseminacji zwierząt. Co więcej, Technik Weterynarii wykonuje czynności związane z badaniami przedubojowymi zwierząt oraz w poubojowym badaniu mięsa.

Wszystkich zainteresowanych teoretyczną i praktyczną nauką zawodu, zapraszamy do Szkoły Profesja Edukacja w Warszawie na ul. Świętokrzyska 18, wejście koło Auoli, III piętro, lokal 325. 

Źródło: profesjaedukacja.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza