Profesja Edukacja - Bądź Zawodowcem !

Translate

Szukaj na tym blogu

piątek, 19 sierpnia 2016

Zarobki w branży budowlanej po ukończeniu Szkoły Zawodowej

Młodzi ludzie stawiający pierwsze kroki na rynku pracy od razu zauważają, że ich szanse są bardzo zróżnicowane. Dotyczy to zarówno możliwości podjęcia pracy w zawodzie, jak i perspektywy zarobków. Bardzo dobre możliwości otwierają się przed absolwentami szkół zawodowych i technicznych. 

Niedobory fachowych kadr i pracowników zawodowych skutkują większym zapotrzebowaniem na ich usługi. Rosną także stawki ich wynagrodzeń. Wzięliśmy to pod uwagę przygotowując plan programowy na wrzesień 2016 w Szkole Zawodowej Profesja Edukacja.

Praca czeka na osoby specjalizujące się w konstrukcji i budownictwie, szczególnie na murarzy, ślusarzy, a także elektryków.

Bardzo dobrymi zarobkami cieszą się monterzy konstrukcji budowlanych. Średnie wynagrodzenie w tym zawodzie wynosi 3800 zł brutto. Stale poszukiwani są specjaliści od obróbki dużych elementów konstrukcyjnych budynków, takich jak konstrukcje wieńcowe budynku, więźby dachowej. Cieśla może liczyć na płacę rzędu 3103 zł, do nawet ponad 4000 zł brutto miesięcznie. Na budowie niezbędny będzie także monter instalacji sanitarnych. Odpowiada on za instalacje wodno- kanalizacyjne, centralnego ogrzewania i gazowe. Hydraulik otrzymuje średnie wynagrodzenie w wysokości 2760 zł. Elektryk natomiast zarabia średnio 3260 zł brutto.

W Szkole Zawodowej Profesja Edukacja przygotowaliśmy także kierunek kamieniarz, biorąc pod uwagę, iż fachowcy mogą liczyć na średnie wynagrodzenie 3021 zł, ale aż 25 proc. deklaruje zarobki bliskie 4000 zł brutto. Kamieniarz zajmuje się obróbką różnego rodzaju kamieni naturalnych i sztucznych. Wykonuje, montuje i osadza kamienne elementy w obiektach budowlanych i nagrobkowych oraz wykonuje ich renowację i konserwację.

Zachęcamy do poznania oferty Szkoły Zawodowej Profesja Edukacja. Przy wyborze oferowanych kierunków dbamy o to, by nasi absolwenci mieli możliwość pracować w swoim zawodzie,  za odpowiednie stawki.

Źródło: profesjaedukacja.plBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza