Profesja Edukacja - Bądź Zawodowcem !

Translate

Szukaj na tym blogu

piątek, 9 grudnia 2016

Lakiernik samochodowy- niezastąpiony zawód, którego nauczamy w Szkole Profesja Edukacja

Niejednemu z nas zdarzyła się stłuczka czy pechowe zadrapanie karoserii  naszego pojazdu. Ratunku możemy szukać u lakiernika samochodowego, który poprawi wygląd naszej karoserii, a nawet sprawi, że będzie wyglądać jak nowa.

Posiadanie samochodu wymaga poświęcania mu uwagi, przeprowadzania napraw i procesów, pozwalających zachować go w idealnym stanie. Dbanie o pojazd to zadanie właściciela, jednak bardzo często jest on zmuszony do udania się do fachowego zakładu. Coraz więcej osób posiada własne samochody co sprawia, ze mechanicy, blacharze czy lakiernicy mają pełne ręce roboty. Z tego właśnie powodu jesteśmy pewni, że absolwenci naszej SzkołyZawodowej na kierunku Lakiernik Samochodowy bez problemu znajdą pracę, a której nie będą się nudzić!


Do obowiązków lakiernika należy wykonywanie czynności związanych z renowacją i remontem nadwozia, przygotowywanie powierzchni pod powłokę lakierniczą. To przygotowanie do procesu lakierowania to szpachlowanie, nakładanie podkładów oraz mechaniczna obróbka karoserii, naprawa uszkodzeń i wgnieceń karoserii samochodowych oraz szlifowanie, montowanie i szpachlowanie blachy. 

Przeprowadzenie procesu lakierniczego natomiast to nakładanie, suszenie, utrwalanie powłoki lakierniczej, czyli właściwe lakierowanie, najczęściej w specjalnie odosobnionej kabinie. Praca wymaga to od lakiernika samochodowego obsługi specjalistycznych urządzeń: maszyn do obróbki wstępnej i wykończającej, pistoletów lakierniczych.

W Szkole Zawodowej Profesja Edukacja nauczamy naszych słuchaczy wszystkich procesów pracy lakiernika i obsługi urządzeń. Nie mniej jednak, poza tymi umiejętnościami staramy się wpoić zmysł estetyczny. Bez wątpienia lakiernik musi wykonać pracę starannie, by osiągnąć idealny efekt!Źródło: profesjaedukacja.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza