Profesja Edukacja - Bądź Zawodowcem !

Translate

Szukaj na tym blogu

czwartek, 1 grudnia 2016

Dlaczego warto podnosić kwalifikacje zawodowe niezależnie od wieku

Kwalifikacje zawodowe to zbiór umiejętności mających znaczenie zarówno w przypadku ubiegania się o wymarzoną pracę, jak i dla osobistej satysfakcji z osiągniętego poziomu specjalizacji. Mogą być nabywane za pośrednictwem szkół specjalizujących się w prowadzeniu kursów zawodowych oraz szkolnictwa, jak Profesja Edukacja w Warszawie. Wiele z prowadzonych kursów stanowi uzupełnienie do formalnego wykształcenia.

Kompetencja zawodowe, których dostarczają tego typu kursy to zbiory wiedzy i umiejętności pozwalające na wykonywanie aktywności zawodowej, zgodnie z wzrastającymi wymogami. Ponadto pomagają osobom przystępującym do kursów w osobistym rozwoju i podnoszeniu samooceny. Poczucie spełnienia odczuwane po każdym kolejnym sukcesie przekłada się także na wizerunek zawodowy. Pozwala nabyć pewności siebie przez co buduje lepszą pozycję na rynku pracy i daje szansę na lepsze zarobki. Niewątpliwie świadomość własnych osiągnięć i kwalifikacji sprawia dobre wrażenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Dyplomy i certyfikaty zawodowe zdobywane podczas szkolenia zawodowego stanowią dowód zdobytych kwalifikacji zawodowych. Warto wiedzieć, że kwalifikacje zawodowe to oficjalnie działające pojęcie, które zostało zdeklarowane w w Polskiej Klasyfikacji Zawodów i Specjalności. W zapisie wyróżniono dwa aspekty kwalifikacji, jakimi są poziom i specjalizacja.  Poziom określa kompleksowość i zakres umiejętności, wynikających ze złożoności oraz zakresu zadań i obowiązków. Specjalizacja natomiast oznacza rodzaj wiedzy, a także umiejętność posługiwania się określonymi urządzeniami i narzędziami.

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych to ciągły proces doskonalenia. Na bieżąco następują zmiany w poszczególnych dziedzinach, pojawiają się innowacyjne rozwiązania, zmienia się forma pracy. Z tego powodu w Szkole Profesja Edukacja możemy spotkać słuchaczy w różnym wieku. Uruchomiona została także Akademia 50+, dzięki czemu każdy ma szansę na doskonalenie się w swoim fachu!


Źródło: profesjaedukacja.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza