Profesja Edukacja - Bądź Zawodowcem !

Translate

Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 19 września 2016

Jak zdobyć sukces w zawodzie mechanika po ukończeniu Szkoły Zawodowej?

Wybór zawodu mechanika bardzo często jest naturalną konsekwencją zainteresowania motoryzacją i ciekawości działania prawdziwej maszyny. Mechanicy najczęściej rozpoczynają swoją przygodę z zawodem od nauki w szkole zawodowej. Jedną z nich jest Szkoła Profesja Edukacja w Warszawie. Życie pokazuje jednak, że mechanik samochodowy uczy się przez cały czas.

To, co decyduje o sukcesie zawodu to nieustanne badanie, obserwacja, aktualizacja wiedzy i analizy najnowszych wersji modeli i zmian, jakie producenci wprowadzają do swoich najnowszych samochodów.

Już dziś w wielu przypadkach diagnostyka odbywa się poprzez podłączenie samochodu bezpośrednio przez Internet. Zamiast łączenia komputera z programem komputerowym do komunikowania się z jednostkami sterującymi samochodem, samochód jest podłączony do routera, który odbiera kody usterek samochodu i przekazuje je do warsztatu.

Dzięki kadrze nauczającej w Szkole Profesja Edukacja nauka okaże się łatwiejsza pomimo ogromnej złożoności systemów wbudowanych w samochodzie. Zwracamy uwagę, by nasi słuchacze byli świadomi jakie znaczenie ma znajomość języka angielskiego. Ponadto, nasi słuchacze dowiadują się, że dobry mechanik poza fachem w ręku musi mieć analityczny umysł oraz kilka dodatkowych cech.

Powinien umieć uzyskać podstawową informację, dlaczego klient przyprowadził samochód do garażu. Niektórzy kierowcy wiedzą coś o mechanice samochodu i sami dają wskazówki, ale zdecydowana większość absolutnie nic nie wie o tym, co dzieje się z samochodem. Pierwszym elementem diagnozy jest wyciąganie wniosków z rozmowy z klientem. To tylko niektóre wskazówki, które czynią absolwenta SzkołyZawodowej Profesja Edukacja prawdziwym specjalistą. Pewne cechy jakie musi posiadać mechanik nie zmieniają się. Nie mniej jednak samochody stają się coraz bardziej skomplikowane - jesteśmy świadomi, że są one projektowane przez zespoły wyspecjalizowanych inżynierów. Mając to na uwadze szkolimy takich mechaników, u których sami chętnie zostawilibyśmy samochód do naprawy :-) 

Źródło: profesjaedukacja.pl


2 komentarze: