Profesja Edukacja - Bądź Zawodowcem !

Translate

Szukaj na tym blogu

piątek, 8 lipca 2016

Zostań higienistką stomatologiczną i pracuj w gabinecie dentystycznym

Higienistka stomatologiczna wspomaga pracę stomatologa
W ostatnich latach większość klinik stomatologicznych oferuje usługi higienistki stomatologicznej, a sama profesja staje się atrakcyjna dla sporej części młodych kobiet podejmujących decyzję o zawodzie, który pragną wykonywać  w przyszłości.

W rzeczywistości praca higienistki dentystycznej, która jest stałym członkiem zespołu, nabiera coraz większego znaczenia .

Osoby zainteresowane asystowaniem lekarzowi w gabinecie obejmują szczególną troską pacjenta. Pełnią funkcje promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej, instruowania pacjenta i dostarczania porad, w tym dietetycznych niezbędnych do zapobiegania chorobom stomatologicznym, takim jak próchnica. 

Higienistki stomatologiczne doradzają pacjentom w podejmowaniu właściwych decyzji profilaktycznych podczas spotkań indywidualnych i zbiorowych (na przykład w szkołach). Zajmują się też zbieraniem danych pacjenta i historii leczenia stomatologicznego.

Rola higienistki dentystycznej nie opiera się wyłącznie na uświadamianiu pacjentowi higieny jamy ustnej, lecz również jest ona odpowiedzialna za monitorowanie stanu jamy ustnej, podczas każdej wizyty w celu wykrycia początku oznak chorób lub powikłań.
Higienistka stomatologiczna współpracuje z lekarzem stomatologiem- wiele procedur klinicznych w jamie ustnej mogą wykonywać wyłącznie higienistki stomatologiczne i dentyści. Podnosi to rolę i znaczenie higienistki stomatologicznej, szczególnie w dziedzinie chirurgii przyzębia, wykonywaniu procedur radiologicznych, stosowaniu miejscowo fluorków, a także działań interwencyjnych. Najczęściej wykonywaną pracą jest stosowanie miejscowe fluoru, zamykanie szczelin, edukacja zdrowotna, czyszczenia zębów, leczenie chorób przyzębia, usuwanie kamienia nazębnego.

Najbardziej cenioną rolą jest wsparcie pracy lekarza stomatologa. Obecnie ważne jest, aby higienistka podejmowała się wykonywania zabiegów korekcyjnych, dawkowania leków, przygotowania recept, stosowania znieczulenia i przeprowadzenia zabiegów chirurgicznych lub uzupełnień protetycznych, a także utrzymywała motywację pacjenta. Higienistki dentystyczne pełnią szczególną rolę zwłaszcza w leczeniu implantów dentystycznych.


Higienistka stomatologiczna jest stałym członkiem zespołu
W Szkole Profesja Edukacja podkreślamy znaczenie roli higienistki stomatologicznej i z sukcesem nauczamy tego zawodu. Higienistki stomatologiczne z naszym dyplomem stanowią personel w pełni wykształcony w higienie jamy ustnej i innych funkcji niezbędnych do udanych wyników leczenia stomatologicznego. W procesie nauczania szczególnie podkreślamy znaczenie naszej kadry, profesjonalnych gabinetów i atrakcyjnych cen. Dzięki temu szkolimy profesjonalistów, którzy szybko odnajdują swoje miejsce na rynku pracy.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza