Profesja Edukacja - Bądź Zawodowcem !

Translate

Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 21 listopada 2016

Zostań specjalistą ds. maszyn! Rozpocznij naukę na kierunku Technik Mechanik

Technik Mechanik to jeden z zawodów, do którego przygotowujemy słuchaczy w Szkole Zawodowej Profesja Edukacja. Wybór tego kierunku w naszym programie edukacyjnym nie był przypadkowy. Absolwenci o tym profilu zawodowym znajdują pracę niemal we wszystkich działach gospodarki, gdzie naprawa maszyn i urządzeń technicznych gra główną rolę. Dotyczy to zarówno sfery usługowej, jak i produkcyjnej.

Głównym zadaniem z jakim musi zmierzyć się technik mechanik to naprawa maszyn, a także uczestniczenie w procesie projektowania, wytwarzania i obsługi maszyn i urządzeń. Dokładna specyfikacja zadań będzie zależeć od specjalności wybranej w dalszym toku kształcenia zawodowego. Z tego powodu uczestnicy kursu na kierunku Technik Mechanik w przyszłości będą zajmować się różnymi aspektami i dziedzinami pracy. Jedni zajmować się będą zagadnieniami związanymi z budową, użytkowaniem czy konserwacją maszyn i urządzeń. Inni zostaną  specjalistami w obróbce skrawaniem (np. frezowanie), w obróbce plastycznej (np. kucie), w obróbce cieplnej (np. hartowanie), a jeszcze inni w spawalnictwie.

Z uwagi, że maszyny i urządzenia są obecne niemalże w każdej dziedzinie przemysłu, perspektywy zatrudnienia technika mechanika są obiecujące. Z tego powodu, w zależności od preferencji może ukierunkować swoją specjalność na przemysł maszynowy, transport, budownictwo czy usługi.

Technik mechanik poza podstawowym zakresem wiedzy z takich dziedzin jak budowa maszyn, wytrzymałość materiałów czy mechanika poznaje także nowoczesne technologie wytwarzania, projektowania komputerowego czy też obsługi sterowania. W Szkole Profesja Edukacja wychodzimy naprzeciw postępowi technicznemu, który zmusza do poznania nowych programów i technik komputerowych wykorzystywanych w pracy technika mechanika. Dzięki temu nasi absolwenci są przygotowani do podjęcia pracy w zakresie kompletnej obsługi maszyn nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Źródło: profesjaedukacja.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza