Profesja Edukacja - Bądź Zawodowcem !

Translate

Szukaj na tym blogu

piątek, 27 stycznia 2017

Jak zostać profesjonalnym bloggerem, vloggerem?

Mimo, że zajęcie blogera lub vlogera kojarzy się  z działalnością typu freelanc, to istnieją specjalne szkoły przygotowujące do zdobycia tego zawodu. Obserwowane zmiany na rynku pracy i zapotrzebowanie na usługi blogera i vlogera skłoniły nas do uruchomienia tego kierunku w Szkole Profesja Edukacja

Bloger / Vloger zazwyczaj prowadzi własną działalność gospodarczą, ale może również być zatrudniony przez podmiot zewnętrzny w celu prowadzania bloga w jego imieniu.

Bloger / Vloger to osoba, która specjalizuje się w prowadzeniu platformy blogowej. W skład tego wlicza się aktualizacja treści, obrazów i filmów tematycznie związanych z prowadzonym blogiem. Do profesjonalnego wykonywania tych obowiązków przygotowują zajęcia uruchomione za kierunku bloger / vloger : Warsztaty pisania, Grafika komputerowa, Film. Montaż i realizacja dźwięku, Warsztaty filmowe.

Dodatkowo uruchomiliśmy przedmiot Trening kreatywności! 

W ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych znalazł się także przedmiot Prawo autorskie, którego znajomość jest konieczna szczególnie w działalności, gdzie prawo do treści ma tak istotne znaczenie.

Z uwagi, że Bloger / Vloger podejmuje działania marketingowe na prowadzonej platformie blogowej oraz odpowiada za efektywność prowadzonej platformy blogowej, wśród nauczanych przedmiotów nie mogło zabraknąć Podstaw marketingu.

Do zajęć Blogera / Vlogera będzie też należeć nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów w ramach społeczności interaktywnych. Do profesjonalnego wykonywania tych działań przygotuje do kurs Platformy blogowe i serwisy społecznościowe, a także Podstawy psychologii i komunikacja interpersonalna.

Zapisy a profil Bloger / Vloger trwają cały rok. Chętne osoby muszą mieć ukończoną szkołę średnią. Nauka trwa 1 rok. 

Źródło: profesjaedukacja.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza