Profesja Edukacja - Bądź Zawodowcem !

Translate

Szukaj na tym blogu

piątek, 20 stycznia 2017

Asystent nauczyciela w przedszkolu– pierwszy krok do pracy w placówkach oświatowych

Praca w  placówkach oświatowych interesuje sporą część młodych ludzi. Swój pierwszy krok w tym kierunku stawiają najczęściej rozpoczynając karierę zawodową od wspierania nauczyciela, z czego czerpią praktyczną wiedzę. Warto wiedzieć, że już po dwóch semestrach nauki w trybie zaocznym słuchacz uzyskuje kwalifikacje pozwalające mu na podjęcie się pracy w zawodzie Asystent nauczyciela przedszkola.

Perspektywy zatrudnienia na stanowisku Asystent nauczyciela przedszkola to placówki opieki nad dziećmi w wieku przedszkolnym, w tym oczywiście przedszkola, zarówno publiczne jak i prywatne. Jest to zawód o charakterze usługowym. Zadaniem asystenta jest wspomaganie nauczyciela w realizacji zadań opiekuńczo- wychowawczych i dydaktycznych. Współpracuje z osobą prowadzącą zajęcia i wspiera ją w zakresie sprawowania właściwej opieki nad dziećmi.

Asystent nauczyciela przedszkola czynnie uczestniczy w pomocy podopiecznym. Asystuje dzieciom w wykonywaniu czynności higieniczno- sanitarnych, przy spożywaniu posiłków, w sprzątaniu po zajęciach, ubieraniu i rozbieraniu się w szatni, zmianie obuwia, nadzoruje czas odpoczynku i leżakowania. Uczy dzieci nie tylko przedmiotów dydaktycznych, realizując program nauczania. Zadaniem asystenta jest także wpojenie dzieciom podstawowych zasad higieny osobistej, zachowania czystości i porządku.

Asystent nauczyciela przedszkola opiekuje się dziećmi podczas spacerów, wycieczek, zajęć i zabaw na powietrzu. Ponadto zapewnia poczucie bezpieczeństwa dzieciom podczas zajęć dydaktycznych i wychowawczych.

Jeżeli praca w przedszkolu wydaje Ci się interesująca i pragniesz zdobyć odpowiednie kwalifikacje, koniecznie skontaktuj się z nami. Prowadzimy zajęcia na terenie Warszawy !

Źródło: profesjaedukacja.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza