Profesja Edukacja - Bądź Zawodowcem !

Translate

Szukaj na tym blogu

piątek, 15 czerwca 2018

Groomer – zawód z przyszłością!


W dzisiejszych czasach zabiegi pielęgnacyjne to usługi, z których korzystają nie tylko ludzie. Dbałość o wygląd i zdrowie dotyczy także zwierząt, dlatego świetnie prosperującym zawodem jest groomer, czyli fryzjer zwierząt. Profesja cieszy się coraz większą popularnością, między innymi dlatego, że zarobki groomera są dosyć wysokie.

Czym właściwie jest grooming?


Grooming, wbrew powszechnemu przekonaniu, to nie tylko strzyżenie zwierząt, ale także mycie, trymowanie sierści, czyszczenie uszu i zębów, przycinanie paznokci i wiele innych zabiegów. Najczęstszymi klientami salonów groomerskich są oczywiście psy. Jak widać, ten zawód wymaga dużej wiedzy i odpowiedniego przygotowania.

 

Groomer idealny


Jeśli zastanawiasz się nad wyborem zawodu groomera warto zastanowić się nad cechami, które byłyby pomocne w tej pracy. Z pewnością jest to zamiłowanie do zwierząt. Odpowiednie podejście do zwierzaka, chęć pomocy, cierpliwość – te zalety są w tej profesji nieocenione. Poza tym ważne jest także łagodne i spokojne usposobienie, ponieważ zwierzęta wyczuwają emocje takie jak silny stres czy zdenerwowanie – w takiej sytuacji mogą same zacząć zachowywać się niespokojnie czy nawet agresywnie. Oprócz tego groomer powinien być sumienny i dokładny w wykonywanych zabiegach pielęgnacyjnych tak, by każdy piesek wychodził zadowolony spod jego ręki.

Gdzie pracują groomerzy?


Groomer może oczywiście prowadzić własny salon piękności dla zwierząt. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na taką inwestycję, dlatego wielu groomerów pracuje w klinikach weterynaryjnych lub w zakładach pielęgnacyjnych dla zwierząt, których jest coraz więcej na rynku. Osoba wykonująca ten zawód może także być freelancerem i samodzielnie szukać zleceń.

 

Jak zostać fryzjerem zwierząt?


Jak już zostało wspomniane, zawód groomera wymaga odpowiedniego przygotowania. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście ukończenie odpowiedniej szkoły. W Profesja Edukacja oferujemy roczną naukę na kierunku Groomer – Fryzjer zwierząt. Na zajęciach nauczysz się między innymi strzyżenia i trymowania sierści oraz zdobędziesz wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii i zachowań zwierząt. Dowiesz się także jak organizować pracę w salonie i jak używać preparatów, kosmetyków oraz narzędzi groomerskich. Kompleksowa wiedza zapewni Ci wymarzony zawodowy start!


Zawód groomera to z pewnością zajęcie, które wymaga poświęcenia i odpowiednich umiejętności, ale z drugiej strony to profesja, dzięki której mamy kontakt ze zwierzętami, a praca przynosi ogromną satysfakcję.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza