Profesja Edukacja - Bądź Zawodowcem !

Translate

Szukaj na tym blogu

środa, 28 września 2016

Zawody, które znikną i te, które jeszcze nie istnieją

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że może kiedyś pracować w zawodzie, który obecnie nawet nie istnieje. Przewiduje się, że w najbliższych latach niektóre tradycyjne miejsca pracy znikną wraz z pojawieniem się robotów i technologii.

W ciągu najbliższych kilku lat mogą przestać istnieć takie zawody, jak kasjerzy czy pracownicy biur podróży. Przyczynia się do tego rozwój nowych technologii i ulepszeń stosowanych w cyfrowym świecie. Według badań przeprowadzonych przez University of Oxford, około 700 zawodów zostanie zastąpione przez maszyny w ciągu 20 lat. Roboty mogłyby wykonywać zadania, w których obecnie pracuje 47% ludzi aktywnych zawodowo!

Może okazać się, że wśród najbardziej pożądanych zawodów pojawią się: architekt inteligentnych miast, inżynier inteligentnej fabryki, ekspert zagrożeń cyfrowych, ekspert w innowacji cyfrowej, ekspert big data, menedżer treści czy dyrektor marketingu cyfrowego.

Na liście zawodów najbardziej zagrożonych znajdą się natomiast: kasjerzy banków lub supermarketów, pracownicy prowadzący obsługę firm pocztowych czy kurierskich, pracownicy tradycyjnych biur podróży.


Eksperci podkreślają, że powstanie zapotrzebowanie na nowe zawody, szczególnie w sektorze technologii, turystyki i rekreacji, zdrowia, dziedzin estetycznych i zapobiegania starzenia. Oznacza to, że zawody w przyszłości to nie tylko te związane z technologią. Pracę znajdą bowiem specjaliści, którzy nie mogą zostać zastąpieni robotami. Należy do nich przede wszystkim grupa fachowców, których wiedzy i umiejętności zawodowych nie można zlecić czy przekazać maszynie. Do takich właśnie zawodów przygotowujemy w Szkole Profesja Edukacja, a listę zawodów znaleźć można na naszej stronie: profesjaedukacja.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza