Profesja Edukacja - Bądź Zawodowcem !

Translate

Szukaj na tym blogu

piątek, 23 września 2016

Dietoterapia- modny i przyszłościowy kierunek

Dietoterapia to jeden z atrakcyjniejszych kierunków jaki uruchomiliśmy w Szkole Policealnej Profesja Edukacja ! Ten program obejmuje podejście terapeutyczne oparte na odżywianiu w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób i zaburzeń.

Wychodząc z założenia, że każda choroba, objawy, dyskomfort i ból są wynikiem zaburzenia równowagi biochemicznej w ciele, dietoterapia wykorzystuje jedzenie i suplementy w celu przywrócenia normalnego funkcjonowania fizjologii i integralności strukturalnej organizmu. Zapewnienie ilości, częstotliwości i odpowiedniej jakości mikroelementów do komórek i tkanek pozwala przywrócić równowagę biochemiczną, w tym zdrowie i dobre samopoczucie.

Nic dziwnego, że kierunki dietetyczne zyskują na popularności. Żywność jest uważana za integralną część zdrowego stylu życia, która przyczynia się do osiągnięcia optymalnego stanu zdrowia i długiego życia. Coraz większa świadomość tego sprawia, że wzrasta zapotrzebowanie na usługi profesjonalnych dietetyków oraz dietoterepeutów.  

Podejmując się nauki w Szkole Profesja Edukacja dowiesz się, że dietoterapia jest ważną częścią tradycyjnej medycyny chińskiej. Według niej koncepcja zdrowia to nie tylko brak chorób lub ich objawów, ale pełna witalność fizyczna, psychiczna i harmonia duchowa. Jest sposobem na integrację medycyny i z dietetycznymi nawykami pacjenta. Pomaga zwiększyć świadomość pacjentów w prewencji i leczeniu ich dolegliwości.


Ogólnym celem kursu jest to, by studenci nabyli wiedzy niezbędnej do planowania menu dla prawidłowego i zdrowego odżywiania. Jeśli jesteś zainteresowany zdobyciem zawodu dietoterapeuty- koniecznie skontaktuj się z nami. Szczegółowe informacje na temat kursu uzyskasz w naszym sekretariacie, dzwoniąc pod numer tel: 22 82 99 156 lub kom: 533 338 043.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza