Profesja Edukacja - Bądź Zawodowcem !

Translate

Szukaj na tym blogu

wtorek, 13 września 2016

Co trzeba zrobić, aby zostać doskonałym trenerem personalnym?

Jeśli lubisz sport i ćwiczenia, dobrym wyborem może stać się praca w zawodzie Trener Personalny. Tak samo ważne jest także to, czy lubisz pracować z ludźmi, co jest bardzo ważnym składnikiem psychologicznym tej pracy.

Mimo, że zawód może wydawać się prosty, nie jest tak w rzeczywistości. Tylko jedna sesja treningowa i przygotowanie do niej to wiele godzin pracy. Nie zawsze zaprojektowane, rutynowe ćwiczenia znajdą zastosowanie. Sesje należy bowiem projektować zgodnie z profilem i celami klienta i realizować je w odpowiadającym mu terminie.

Jeśli jesteś gotowy na to wyzwanie, warto zapoznać się z drogą, jaką musisz przejść by stać się kwalifikowanym trenerem personalnym. W Profesja Edukacja oferujemy możliwość zdobycia zawodu w szkole policealnej dla osób w różnym wieku. By nasi słuchacze zdobyli kompleksową wiedzę, na naszych zajęciach nie brakuje zajęć z anatomii, fizjologii czy biomechaniki.

Poza tym, nauczamy i nakłaniamy do rozwijania zdolności fizycznych i umiejętności personalnych, których nie może zabraknąć dobremu trenerowi personalnemu. Oto niektóre z nich:


  • Troska o bezpieczeństwo- jeśli masz wątpliwości dotyczących tego, co robisz, oprócz tego, że wzbudzasz niepewność klienta, to możesz zagrozić jego zdrowiu.
  • Przywództwo-  jeśli nie masz zdolności przywódczych, ich naukę możesz uznać za swój priorytet. Trener podczas sesji jest liderem. On jest tym, który motywuje, zachęca i sprawia, że inni mimo braku sił, a niekiedy chęci podążają za wyznaczanymi przez niego celami. Dotyczy to zarówno ćwiczeń, jak i zachęcania do prowadzenia zdrowego trybu życia.
  • Wiedzatrener musi posiadać sporą ilość niezwykle istotnej wiedzy teoretycznej. Towarzysząc klientowi musi wiedzieć, które mięśnie pracują, które można dodatkowo uaktywnić, a które muszą odpocząć by uniknąć kontuzji.

A jak to jest z własnym stanem fizycznym? Wiele osób uważa, że ​brak atletycznej budowy ciała sprawia, że nie jest się dobrym trenerem. Doświadczenie nauczyło nas jednak, że wielu niezwykłych trenerów personalnych nie poświęcało wystarczająco dużo czasu na trening osobisty. Nie mniej jednak byli doskonałymi trenerami personalnymi dla swoich podopiecznych.

Pamiętajcie, że w szkole Profesja Edukacja zdajemy sobie sprawę, że trener personalny to nie tylko partner treningowy, ale często mentor dla swojego klienta, psycholog, motywator, lider, a wielu przypadkach także i przyjaciel. Dążymy do tego, by nasi słuchacze byli w pełni świadomi tych ról!

Źródło: profesjaedukacja.pl


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza