Profesja Edukacja - Bądź Zawodowcem !

Translate

Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 14 listopada 2016

Dołącz do brygady budowlanej pracując jako cieśla

Osoby, które związały swą przyszłość zawodową z kierunkiem budowlanym z pewnością nie mogą narzekać na brak pracy czy niskie zarobki! Rozkwit budownictwa jednorodzinnego czy inwestycje deweloperskie przyczyniają się do tego, że fachowcy mają pełne ręce roboty!

Między innymi z tego powodu zdecydowaliśmy się wprowadzić do programu nauczania w Szkole Zawodowej ProfesjaEdukacja profil o kierunku Cieśla. Słuchasz na tym kierunku poznaje w praktyce na czym polega praca przy tworzeniu konstrukcji wieńcowej oraz poznaje zagadnienia teoretyczne, jak na przykład znajomość czytania rysunków technicznych.

Z uwagi na  charakter tego zawodu, który wymaga pracy przy dużych elementach konstrukcyjnych budynków (więźby dachowe, szalunki, konstrukcje wieńcowe) cieśla powinien mieć pewne predyspozycje psychofizyczne umożliwiające wykonywanie pracy. Powinien być wytrzymały fizycznie, z dobrym refleksem i koordynacją, bez lęku wysokości czy przestrzeni. 

Praca cieśli odbywa się na dużej i otwartej przestrzeni, często na wysokościach. Niekiedy pracę wykonuje się też w głębokich wykopach, jak również na zapleczu budowy w zamkniętych pomieszczeniach  lub w warsztatach rzemieślniczych. Cieśla może być narażony na konieczność pracy w zmiennych warunkach atmosferycznych, kontakt z substancjami toksycznymi aplikowanymi na drewno, bądź pyłami budowlanymi.

Osoba po ukończeniu nauki w zawodzie cieśli może poszukiwać pracy w firmach budowlanych bądź u prywatnych osób, oferujących takie usługi. Osoba, która marzy o samodzielnej działalności lub pracy jako podwykonawca musi być przygotowany na konieczność zakupu koniecznych elektronarzędzi, czy urządzeń i narzędzi ręcznych.  Ich nabycie jest kosztowne i nie każdego fachowca jest na nie stać.


Jeśli czujesz jednak, że podołasz zadaniom, jakie stoją przed cieślą, zachęcamy już teraz do kontaktu w naszą Szkołą Zawodową wWarszawie. W Profesja Edukacja proponujemy naukę zawodów z obiecującą perspektywą pracy- takim zawodem jest właśnie cieśla.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza