Profesja Edukacja - Bądź Zawodowcem !

Translate

Szukaj na tym blogu

środa, 26 października 2016

Możliwości pracy w zawodzie florysty po ukończeniu Szkoły Policealnej

Florysta to osoba, która wykorzystuje kreatywność i wiedzę o roślinach do projektowania i tworzenia kompozycji kwiatowych. Zajmuje się sprzedają kwiatów i roślin oraz ich kompozycji. Osoby zainteresowane usługami florysty to nie tylko osoby indywidualne, ale także i przedsiębiorstwa, organizatorzy imprez, wesel itp

Do zadań florysty, który ukończy Szkołę Policealną Profesja Edukacja o tym profilu  będzie należeć zamawianie i pielęgnacja kwiatów i roślin. Ponadto, wykonywanie bukietów i kreacji w oparciu o wiedzę i pomysły, także te z książek do projektowania w celu spełnienia wymagań klientów. Florysta w naszej szkole rozwinie też umiejętność dobrego doradzania klientom w kwestii wyboru kreacji, kwiatów i roślin nadających się do poszczególnych okazji.


Florysta podejmuje się także kontraktów organizowania dekoracji na konferencje czy wystawy. Bierze udział w ustaleniach scenariuszy kompozycyjnych. Jego zadaniem jest kolejno utrzymanie zapasów świeżych kwiatów, liści, roślin i pozostałych elementów.

Oprócz sprzedaży kwiatów florysta doradza klientom w kwestii ogólnej pielęgnacji roślin. Z tego powodu w Szkole Profesja Edukacja przekazujemy rozległą wiedzę na temat dbania o roślinność, w tym sezonowej dostępności kwiatów i roślin ozdobnych. Utrzymywanie roślinności w dobrym stanie i przedłużenie ich żywotności to niezwykle istotna część pracy, więc florysta musi stale kontrolować stan świeżych kwiatów i roślin ozdobnych przez przecięcie łodygi, usuwanie suchych liści, podlewanie i zwalczanie szkodników.

Floryści, którzy podjęli się nauki w Szkole Policealnej Profesja Edukacja są przygotowywani do tworzenia zarówno wielkoformatowych kompozycji, jak i tych mniejszych, jak bukiety, kompozycje ślubne czy wieńce. Aby je przygotować florysta musi dobrze posługiwać się szeroką gamą narzędzi, w tym nożami, nożyczkami, drutami, taśmami. Kompozycje mogą być montowane w różnych pojemnikach i wazonach za pomocą taśm, pianki i innych elementów dekoracyjnych. Mogą być również stosowane suszone lub sztuczne kwiaty.

Osoba pracująca w kwiaciarni, powinna dobrze komunikować się zarówno z klientami, jak i partnerami. Należy również być zmysł twórczy i lubić projektowanie, jak również pracę w otoczeniu roślin i kwiatów. Jeśli uważasz, że praca florysty jest dla Ciebie- już teraz zapisz się do Szkoły Policealnej Profesja Edukacja.

Źródło: profesjaedukacja.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza