Profesja Edukacja - Bądź Zawodowcem !

Translate

Szukaj na tym blogu

piątek, 21 października 2016

Dlaczego zawód kucharza tak pasjonuje i jak go zdobyć?

W ostatnich latach, zawód kucharza zyskał sporą popularność. Opanowanie sztuki kulinarnej zainteresowało znaczną ilość młodych osób, a sama oglądalność programów telewizyjnych o tematyce gastronomicznej potwierdza, że praca w roli szefakuchni to niezwykle ciekawe zajęcie ! 

W Szkole Zawodowej Profesja Edukacja nie pominęliśmy tego kierunku i, podobnie jak wiele uczelni na całym świecie przekazujemy wiedzę specjalistyczną w tej dziedzinie. Nasi słuchacze to osoby, które są pasjonatami sztuki kulinarnej, których naprawdę cieszy przygotowywanie potraw,  gotowanie, tworzenie nowych kombinacji. Szczerze wspieramy tych, którzy pragną przenieść swoją kreatywność na klasyczne dania, tworząc z nich lepszą, a przynajmniej odmienną wersję!

Jednym z powodów, dla którego młodzi ludzie chętnie podejmują się zdobywania zawodu kucharza jest krótki czas trwania nauki. Po ukończeniu trzyletniej szkoły zawodowej nasi słuchacze są już gotowi do podjęcia pracy, dzięki wiedzy teoretycznej oraz doświadczeniu zdobytemu podczas zajęć praktycznych. Osoby, które pragną poszerzać kwalifikacje w zawodzie mają kilka opcji. Zdobywać mogą nawet międzynarodowe tytuły, a sam fach daje możliwości podjęcia pracy za granicą, co dla niektórych stanowi istotny powód, aby wybrać tę karierę. Szef znajdzie pracę w restauracjach, hotelach, domach weselnych, czy podczas wydarzeń (bankiety, konferencje, koncerty, wesela, urodziny) oraz rejsów.

To, co wyróżnia prawdziwego kucharza to nie tylko umiejętność przygotowania potraw z przepisu, ale tworzenie nowych potraw, oraz dostosowanie tradycyjnych potraw do nowoczesnej kuchni. Profesjonalny szef kuchni powinien nie tylko potrafić przygotować potrawy, od najprostszych do tych najbardziej skomplikowanych. Musi też wiedzieć, jak zarządzać kuchnią, jakie czynności powierzyć asystentowi o niższej randze, organizując pracę efektywnie.


Skąd możesz wiedzieć, czy kariera kucharza jest dla Ciebie odpowiednia? Niektórzy ludzie od początku są świadomi tego, co chcą robić w życiu i określają to mianem powołania.

Jeśli lubisz gotować, jeśli czujesz pragnienie, aby przygotować i spróbować nowych potraw, a za każdym razem jedząc kanapkę łapiesz się na tym, że rozmyślasz jakiego składnika brakuje, możesz uważać to za predyspozycje do podjęcia się nauki tego zawodu. Nie mniej jednak, by dokonać najlepszego wyboru swojej przyszłości, zachęcamy do odwiedzenia Szkoły Profesja Edukacja lub kontaktu telefonicznego pod numerem tel: 22 82 99 156 lub kom: 533 338 043. Bardzo chętnie przedstawimy, na czym polega nauka, jak wyglądają zajęcia i jaki jest profil słuchaczy, którzy najlepiej odnaleźli się w roli kucharza !

Źródło: profesjaedukacja.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza