Profesja Edukacja - Bądź Zawodowcem !

Translate

Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 17 października 2016

Dlaczego warto zdobyć zawód fryzjera w Szkole Zawodowej Profesja Edukacja?

Praca w zawodzie fryzjera, to idealny wybór dla osób, które lubią układać włosy, są w tym kreatywni i posiadają dobry zmysł estetyczny. Spodoba się też tym, którzy są zainteresowani światem mody i lubią stale śledzić nowe trendy.

Zaletą zawodu jest to, że fryzjer podczas pracy może oddać się ciekawej rozmowie z klientami, przez co praca jest o wiele przyjemniejsza. Dzięki temu może też rozwijać swoje zdolności poznawania potrzeb innych osób i rozumienia w jaki sposób klienci wyrażają swoje upodobania i oczekiwania. Ostatecznie pozwala to rozwijać zmysł i intuicję, tak bardzo potrzebne w przypadku tego zawodu.

Przed rozpoczęciem nauki na kierunku fryzjerskim należy uświadomić sobie na czym będzie polegać praca. Fryzjerzy często wykonują swoje obowiązki przez długie godziny i muszą pracować w soboty. Ich praca jest stojąca, nie mniej jednak trud często jest rekomendowany atutami, jakie niesie ze sobą zawód fryzjera.

Praktyki przygotowujące do zawodu fryzjera warto zdobywać w różnych salonach fryzjerskich, ponieważ pozwala to zdobyć różnorodne doświadczenie. Polecamy również, co roku lub nawet co 3 lub 6 miesięcy zrobić kurs utrwalający wiedzę, bo moda znacznie się zmienia.


Poprzez podjęcie nauki w Szkole Zawodowej Profesja Edukacja, gdzie prowadzona jest spora ilość zajęć praktycznych, nasi uczniowie poznają praktyczną stronę zawodu. Zajęcia teoretyczne natomiast pozwalają na przykład zdobyć wiedzę odnośnie substancji chemicznych, których znajomość jest niezwykle istotna w pracy. Niewiedza może przynieść bowiem bardzo poważne konsekwencje, narażające nawet zdrowie klienta. W Szkole Profesja Edukacja uczniowie poznają w teorii wpływ procesów chemicznych i produktów w reakcji na włosy i skórę. Praktyka natomiast pozwala uzyskać odpowiednie doświadczenie i mistrzostwo w fachu. 

Źródło: profesjaedukacja.pl


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza