Profesja Edukacja - Bądź Zawodowcem !

Translate

Szukaj na tym blogu

czwartek, 25 sierpnia 2016

Zarobki w branży motoryzacyjnej po ukończeniu Szkoły Zawodowej

Pragniemy kontynuować temat zarobków po Szkole Zawodowej, ze szczególnym uwzględnieniem branży motoryzacyjnej. W Szkole Zawodowej Profesja Edukacja przygotowaliśmy także możliwość szkolenia się w tych kierunkach !

Z obserwacji rynku pracy możemy wywnioskować, że rośnie popyt na specjalistów w branży motoryzacyjnej oraz w przemysłowej, z tego powodu na pracę mogą liczyć spawacze, lakiernicy czy operatorzy maszyn produkcyjnych

Mechanicy samochodowi otrzymują średnie wynagrodzenie 2725 zł brutto, ale szacuje się, że aż 25 proc. zarabia  3640 zł brutto. Wpływ na to ma przede wszystkim doświadczenie oraz fakt, czy są to osoby prowadzące działalność czy wykonują prace zlecone przez pracodawcę w zakładzie. Warto dodać, że z uwagi na rosnącą liczbę samochodów przypadających na mieszkańca w Polsce rośnie, popyt na usługi mechanika samochodowego będzie się zwiększał.

Porównywalnymi zarobkami cieszą się blacharze. Ich praca bardzo wiąże się z branżą motoryzacyjną, jednak blacharze wykonują też zlecenia na potrzeby branży budowlanej.
Mówiąc o branży motoryzacyjnej należy też wspomnieć o lakiernikach, których średnie zarobki w wysokości 2875 zł plasują ich na nieco lepszej pozycji pod względem zarobków, niż mechanicy samochodowi.

Mogą oni liczyć na zatrudnienie w warsztatach samochodowych lub fabrykach, jednak bardzo często uzyskują też klientów na własną rękę.

Branża motoryzacyjna daje też dobrze zarobić elektromechanikom. Mogą oni cieszyć się wypłatą w wysokości od 3325 zł, do nawet 4260 zł (takie wysokości zarobków deklaruje 25 proc. fachowców). Elektromechanicy kontrolują stan techniczny instalacji elektrycznej pojazdów samochodowych i zajmują się usuwaniem ewentualnych usterek.

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących oferowanych kierunków zawodowych, zachęcamy do odwiedzenia naszej strony profesjaedukacja.pl lub odwiedzić nas osobiście pod adresem ul. Świętokrzyska 18, Warszawa.

Źródło: profesjaedukacja.pl


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza