Profesja Edukacja - Bądź Zawodowcem !

Translate

Szukaj na tym blogu

czwartek, 14 lipca 2016

Liceum dla dorosłych- szansa na lepszą pracę oraz dalszą edukację

Co roku spory odsetek zarówno młodych, jak  i dorosłych osób, które nie ukończyły edukacji na poziomie szkoły średniej stawiania czoła nie sprzyjającej im sytuacji na rynku pracy. Niestety w ich przypadku system nie oferuje szans zatrudnienia czy rozwoju osobistego i nie sprzyja realizacji oczekiwań co do lepszej jakości życia.
Osoby zmotywowane do poprawy swojej sytuacji w życiu zawodowym, ale także osobistym (dotyczących np. samorealizacji) coraz częściej podejmują bezpłatną naukę w liceum dla dorosłych. Znaczna ich część to osoby, które zakończyły naukę na etapie ośmioletniej szkoły podstawowej lub gimnazjum. Przyczyny takiej sytuacji są liczne i zróżnicowane, na przykład odległość od szkoły, godziny pracy, brak oczekiwań ze strony świadczonej edukacji, obowiązki rodzinne i inne.
Na szczęście możliwość nauki w liceum dla dorosłych w trybie nie tylko dziennym, ale i zaocznym oraz wieczorowym pozwala wyeliminować część przeszkód, które uniemożliwiają zdobywanie edukacji.
Liceum dla dorosłych jest propozycją dla wszystkich osób, chcących zdobyć wykształcenie średnie, bez konieczności rezygnacji z codziennych obowiązków i pracy. Często naukę podejmują osoby, które zdobyły wykształcenie zawodowe, ale pragną uzupełnić je egzamin maturalny. Z uwagi na znaczącą rolę wykształcenia,  edukacja w liceum dla dorosłych daje szansę na lepsze perspektywy zawodowe oraz umożliwia dalsza edukację.
Wato też wiedzieć, że nauka w liceum dla dorosłych trwa 3 lata, czyli 6 semestrów. Dobrą wiadomość to taka, że zapisy odbywają się na wszystkie semestry- MOŻESZ DOŁĄCZYĆ JUŻ TERAZ. Jeśli istotne jest dla Ciebie podjęcie edukacji w liceum dla dorosłych, zapraszamy do kontaktu i bezpośredniej rozmowy na temat rekrutacji, dostępnych kierunków, a także możliwości podjęcia dodatkowych kursów zawodowych.
Źródło: profesjaedukacja.pl


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza