Profesja Edukacja - Bądź Zawodowcem !

Translate

Szukaj na tym blogu

piątek, 29 lipca 2016

Uzupełnij wiedzę ze Studiów Wyższych o praktykę w Szkole Policealnej !!!

Obecnie obserwujemy, że spora ilość młodych osób otrzymujących dyplomy studiów wyższych nie jest w stanie zagwarantować sobie pracy w zawodzie. Wiedza teoretyczna, często nieuzupełniona odpowiednią praktyką oraz znaczna ilość osób kończących studiach sprawia, że młodzi ludzie bez skutku wysyłają CV do pracodawców lub podejmują się pracy nie związanej z tym, czego uczyli się przez 5 lat.

Osoby te twierdzą, że na rynku nie ma pracy, w czasie gdy ich rówieśnicy, którzy zdobywali w tym czasie wykształcenie zawodowe wcale nie skarżą się z na brak dostępnych ofert pracy czy brak zainteresowania swoimi usługami. Nie mogą narzekać także na wysokość płac i zaczynają zarabiać wcześniej.

W sytuacji, gdy wyższe wykształcenie nie jest gwarantem zatrudnienia, Szkoła Policealna zapewni określony zawód i doświadczenie, który jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku.

Czy decyzja pójścia na studia była więc błędem ?
Absolutnie nie należy tak uważać. Każda podejmowana decyzja zależy od indywidualnej ścieżki kariery.

Osoby, które zdecydowały się na podjęcia studiów mogą uzupełnić je o wykształcenie w Szkole Policealnej.  Z uwagi, iż nauka w Szkole Policealnej trwa najczęściej 2 lata, można odbyć ją jednocześnie ze studiami na uczelni wyższej. Ułatwione jest to przez organizację zajęć w trybie zaocznym lub wieczorowym.

Szkoły Policealne nauczają wyłącznie przedmiotów powiązanych z przyszłym zawodem, w przeciwieństwie do studiów, na których jest sporo zajęć ogólnych. W efekcie Szkoła Policealna pozwala uzupełnić studia o wiedzę praktyczna, co przyczynia się do uzyskania większego doświadczenia zawodowego i wyróżnienia na rynku pracy.

W Profesja Edukacja wykształciliśmy już sporą część absolwentów, którzy jako specjaliści w swoim fachu bez trudu odnaleźli się na rynku pracy! Jeśli pragniesz dołączyć do tego grona, zachęcamy do poznania oferty zawodów, jakich nauczamy i rozpoczęcia nauki już we wrześniu !!!

Źródło: profesjaedukacja.plBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza