Profesja Edukacja - Bądź Zawodowcem !

Translate

Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 23 lipca 2018

Asystentka stomatologiczna - przekonaj się, że to zawód dla Ciebie!

Asystentka stomatologiczna to osoba, która jako pierwsza przyjmuje pacjenta podczas jego wizyty. Powinien wyróżniać ją profesjonalizm, a zarazem ciepło w podejściu do osoby, która nieraz z niepokojem pojawia się w progu gabinetu lekarskiego.

Jeśli podoba Ci się rola, jaką pełni asystentka stomatologiczna, możesz nauczyć się i praktykować ten zawód kończąc szkołę policealną o tym profilu. Aktualnie trwają zapisy do Szkoły Medycznej działającej w strukturach Profesja Edukacja, gdzie prowadzimy działalność edukacyjną. Zacznijmy jednak od dokładnego poznania zadań i obowiązków asystentki stomatologicznej!

Asystentka w trakcie leczenia stomatologicznego postępuje zgodnie z uwagami i instrukcjami lekarza, obejmuje opieką pacjenta w celu upewnienia się, że czuje się on komfortowo. Główną funkcją są jednak czynności pomocnicze podczas leczenia pacjentów. Asystentka wspiera pracę stomatologa poprzez wykonywanie takich zadań jak mieszanie materiałów oraz podawanie odpowiednich instrumentów dentystycznych, kiedy lekarz ich potrzebuje.

Poza tym, że asystentka stomatologiczna zapewnia gotowe środki i materiały.  Służy aplikacją instrumentów i aparatów dentystycznych używanych w celu ułatwieni pracy lekarzowi, by ten mógł zobaczyć wnętrze jamy ustnej przy maksymalnej przejrzystości. Często do jej zadań należy także wykonywanie panoramicznych zdjęć rentgenowskich i radiogramów.

Asystentka stomatologiczna wykonuje też czynności związane z zachowaniem czystości powierzchni klinicznych- po leczeniu, przyrządy pomocnicze muszą być sterylizowane. Jest ona również odpowiedzialna za kontrolę higieny i dezynfekcję gabinetu.

Na bieżąco dokonuje zapisów pacjentów i rezerwacji wizyt telefonicznie lub bezpośrednio z pacjentem. Ma także przygotowane rekordy zadań, które należy wykonać do następnego dnia oraz wykonuje inne zadania administracyjne. Czasami musi pracować przy biurku, pilnując harmonogramów, odbierać telefon, zbierając płatności, a niekiedy będąc odpowiedzialnymi za zamawianie materiałów i sprzętu.


Podoba Ci się charakter pracy asystentki stomatologicznej?
Jeśli tak, skontaktuj się z nami odwiedzając stronę Profesja Edukacja lub dzwoniąc pod numer telefonu 577 777 369, 533 338 043 lub 22 82 99 156.


Źródło: profesjaedukacja.pl
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza